NIBE – Pompy ciepła

Obecny trend wskazuje na powolne odchodzenie od paliw kopalnych, jako surowca stosowanego do ogrzewania domów. Ma to niewątpliwie związek z ekologią. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak negatywny wpływ na środowisko ma używanie węgla, olejów czy innych substancji, które podczas spalania emitują do atmosfery toksyczne gazy i pyły. Należy jednak podkreślić duże znacznie rozwoju technik grzewczych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Urządzenia te są coraz tańsze, bardziej efektywne i szeroko dostępne. Dotyczy to szczególnie pomp ciepła, które mogą służyć jako samodzielne urządzenie grzewcze. Za ich wyborem przemawiają także względy praktyczne – przy projektowaniu domu nie trzeba uwzględniać komina czy poświęcać cennej przestrzeni na kotłownie. Co nie mniej istotne zastosowanie pomp ciepła pozwala znacznie ograniczyć wydatki na ogrzewanie. W efekcie stosunkowo wysoki koszt zakupu urządzenia i montażu zwróci się dość szybko. Szczególnie że można zastosować także pompę ciepła do produkcji c.w.u.. chłodzenia oraz wentylacji z odzyskiem ciepła.

 

ZOBACZ OFERTĘ NIBE ORAZ ZNAJDŹ INSTALATORA NA STRONIE WWW.NIBE.PL

pompa ciepła

 

Gruntowe pompy ciepła

Nowoczesne technologie grzewcze pozwalają skorzystać z energii, która gromadzona jest w ziemi. Grunt absorbuje w siebie i magazynuje ciepło przekazywane przez słońce. Źródłem energii mogą być też wody podziemne, które charakteryzują się stałą temperaturą przez cały rok. W efekcie dzięki zastosowaniu gruntowych pomp ciepła zyskuje się dostęp do ekologicznych, odnawialnych pokładów energii. Urządzenia NIBE pełnią funkcję nie tylko ogrzewania budynków i wody ale także, poprzez odwrócenie obiegu grzewczego, stosowane są do chłodzenia domów latem. Wszystko to zaś odbywa się w pełni ekologicznie i przede wszystkim niedrogo. Wykorzystanie systemów NIBE gwarantuje redukcję kosztów ogrzewania aż do 80%! Sprawdź ofertę

 Gound source group
 Air water indoormodules

Powietrzne pompy ciepła

Do ogrzewania mieszkania i podgrzewania wody można wykorzystać nie tylko ciepło zgromadzone w gruncie, ale także powietrze. Tego rodzaju rozwiązanie jest tańsze w instalacji, niż w przypadku pomp gruntowych, nie ma bowiem konieczności przeprowadzania prac ziemnych w celu wykonania sond pionowych lub kolektora gruntowego. Nowoczesne pompy NIBE typu powietrze/woda pozwalają na ogrzewanie domu oraz produkcję ciepłej wody użytkowej nawet kiedy temperatury zewnętrzne sięgają -25 °C. Dodatkową zaletą powietrznych pomp ciepła jest zupełnie darmowa funkcja chłodzenia budynku w okresie letnim. W polskim klimacie warto wspomóc pracę pompy ciepła poprzez zastosowanie szczytowego źródła ciepła np. grzałki elektrycznej. Możliwość poboru ciepła z powietrza nawet o ujemnych temperaturach pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania pomieszczeń i wody w domu. Podobnie jak urządzenia pobierające energię z gruntu pompy typu powietrze/woda są w pełni ekologiczne. Sprawdź ofertę

Wentylacyjne pompy ciepła

Pompy ciepła NIBE to wielofunkcyjne urządzenia, które mogą nie tylko ogrzewać wnętrza i produkować ciepłą wodę użytkową, ale również zapewniać odpowiednią wentylację. Oznacza to, że system wymiany powietrza zaprojektowany z ich użyciem jest wydajny, a zarazem nie powoduje strat ciepła. Ma to ogromne znacznie w przypadku energooszczędnych obiektów oraz domów z bardzo dobrą izolacją termiczną. Wymagają one bowiem specjalnych rozwiązań, które pozwalają na odzysk energii. Pompy ciepła NIBE nie tylko nie powodują ubytków ciepła, ale także gwarantują przyjemną atmosferę we wnętrzach – w lecie chłodno, w zimie ciepło. Połączenie w jednym sprzęcie funkcji ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody to przepis na zwiększoną efektywność w niższej cenie. Innowacyjny system wykonany w oparciu o pompy NIBE ze względu na dobre gospodarowanie wytworzoną energią znacznie zmniejsza koszty eksploatacji mieszkania, czyniąc je przy tym komfortowym w użytkowaniu. Sprawdź ofertę

 air group
 ers10 500

Rekuperatory

Zastosowanie wentylacji mechanicznej gwarantuje zachowanie optymalnej wymiany powietrza w budynku, odzyskując i ponownie wykorzystując energię z powietrza wywiewanego. Tego rodzaju układy wymiany powietrza różnią się działaniem od swoich grawitacyjnych odpowiedników. Przede wszystkim, jako że nie są uzależnione od naturalnych ruchów powietrza, pozwalają na dowolne zwiększanie lub zmniejszanie ilości powietrza dostarczanego do budynku. Dzięki temu nie występują sytuacje, kiedy to we wnętrzach będzie duszno i nieprzyjemnie, a w razie potrzeby możliwe jest szybkie przewietrzenie. Najważniejszym elementem systemu wentylacji z odzyskiem ciepła jest rekuperator, który generuje wymianę powietrza między wnętrzem i zewnętrzem, zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, dbając o świeżość wpadającego powietrza, z wywiewnego zaś odzyskuje ciepło. Dzięki temu przyczynia się do obniżenia wydatków na ogrzewanie oraz zapewnia przyjemną i świeżą atmosferę w obiekcie.

Sprawdź ofertę

 

Zbiorniki do pomp ciepła

NIBE proponuje szeroką gamę urządzeń do grzania ciepłej wody użytkowej, we współpracy z pompami ciepła – od zasobników pionowych z dwiema wężownicami, poprzez urządzenia dwupłaszczowe, do zbiorników multiwalentnych, typu „zbiornik w zbiorniku”, które dają niemal nieograniczone możliwości podłączania kilku różnych źródeł ciepła.

Zbiorniki buforowe wody grzewczej mogą pełnić w instalacji centralnego ogrzewania różne funkcje, w zależności od swojej pojemności i sposobu włączenia z obieg. Odpowiednio dobrane, zwiększają sprawność całego układu grzewczego. W wielu instalacjach z pompami ciepła umieszcza się względnie niewielki zbiornik buforowy (zazwyczaj o pojemności od 100 30 300 litrów). Celem ich stosowania jest nie tylko akumulacja ciepła, lecz również zwiększenie objętości wody w instalacji, czyli tzw. zładu

Sprawdź ofertę

 VPB200

Zalety zakupu pomp ciepła NIBE

Wybierając pompy ciepła NIBE, wybieracie Państwo wyjątkowy produkt. Żadna inna z dostępnych na rynku pomp nie jest bowiem w stanie zapewnić tak dużej wydajności przy tak niskim zużyciu energii. Zastosowanie urządzeń NIBE w systemach grzewczych pozwala poczynić oszczędności rzędu aż 80%.

Doskonałe jakościowo urządzenia to jednak niejedyna przyczyna, dla której firma NIBE zajmuje dziś pozycję lidera na polskim rynku pomp ciepła. Wpływ na to ma również podejście do klienta. Może on bowiem liczyć na kompleksową obsługę, która obejmuje fachowe doradztwo techniczne przy wyborze urządzenia dostosowanego do jego indywidualnych potrzeb. Specjaliści NIBE są w stanie udzielić również dokładnych informacji na temat działania pomp ciepła, sposobu ich instalacji oraz przewidywanych kosztów eksploatacji w porównaniu do innych urządzeń grzewczych. Oprócz tego do dyspozycji klienta pozostaje rozbudowana sieć punktów serwisowych na terenie całego kraju oraz baza autoryzowanych instalatorów, posiadających kwalifikacje do montażu i uruchamiania pomp NIBE.

DLACZEGO POMPY CIEPŁA NIBE?

Już od blisko 50 lat firma NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. zapewnia komfort korzystania z ciepłej wody milionom ludzi w Polsce i poza jej granicami. Od 2000 roku głównym udziałowcem Spółki jest szwedzki koncern NIBE AB – jeden z największych producentów pomp ciepła w Europie. Pompy ciepła marki NIBE dołączyły do szerokiej oferty NIBE-BIAWAR w 2002 roku. Niedługo po tym firma NIBE-BIAWAR została liderem w sprzedaży pomp ciepła w Polsce i utrzymuje tę pozycję do dziś!

Dlaczego pompy ciepła NIBE należą do najczęściej wybieranych urządzeń spośród innych marek dostępnych w Polsce? Przede wszystkim dlatego, że w koncernie NIBE nie mówi się już o 75% redukcji zużycia energii, ale o 80% oszczędnościach, które można osiągnąć instalując pompę ciepła NIBE najnowszej generacji. Na osiągnięcie i utrzymanie pozycji lidera niewątpliwie ma wpływ szeroka gama urządzeń i akcesoriów o coraz wyższej efektywności i jakości, jak również kompleksowa usługa i wsparcie techniczne z zakresu doboru urządzeń do indywidualnych potrzeb klientów, rozbudowana sieć autoryzowanych instalatorów oraz stabilna baza serwisowa.

WSPIERAMY ROZWÓJ POMP CIEPŁA

Frima NIBE-BIAWAR jest członkiem wspierającym Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Główne cele działań prowadzonych przez PORT PC to:

    • zwiększenie jakości wykonywanych instalacji z pompami ciepła
    • rozpowszechnienie wiedzy na temat pomp ciepła
    • stworzenie warunków do szybkiego i harmonijnego rozwoju rynku pomp ciepła w Polsce

portpc

tło trójkąt

Pompy Ciepła Nibe

Najwyższa jakość

Sprawdź na NIBE.PL

tło trójkąt mały
ikona słuchawki biała ikona słuchawki

Skontaktuj się z Autoryzowanym dystrybutorem

> Dystrybutorzy
punkt na mapie ikona biała ikona punkt na mapie

Sprawdź nasze aktualne nowości i promocje

> Aktualności
ikona informacje biała ikona informacje

Sprawdź gdzie znajdziesz autoryzowanego serwisanta

> Znajdź serwisanta
ikona koperta biała ikona koperta

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami

> Kontakt