NIBE-BIAWAR inspiruje młodych innowatorów

Mzawistowska  16403 202407031121003067046 1

Trzy zadania techniczne do opracowania przez uczniów szkół ponadpodstawowych zgłosiliśmy do tegorocznej edycji konkursu „Wschodzący Innowatorzy”.

Zadania dotyczyły opracowania urządzenia elektronicznego do pomiaru temperatury otoczenia z możliwością zdalnej aktualizacji oprogramowania, opracowania stanowiska pomiarowego mocy, wydajności i oporów wężownic w zasobnikach ciepłej wody użytkowej oraz opracowania kalkulatora ciśnień akustycznych w przypadku łączenia kilku źródeł dźwięku o takich samych lub różnych mocach akustycznych z graficznym opracowaniem stopnia oddziaływania i wytłumienia. 

Konkurs „Wschodzący Innowatorzy” to przedsięwzięcie, które łączy uczniów szkół ponadpodstawowych z Podlasia, nauczycieli akademickich Politechniki Białostockiej oraz przedstawicieli regionalnych przedsiębiorstw. Konkurs realizowany jest niezależnie przez trzy uczelnie partnerskie z Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w ramach „Działania 8. BIZNAK – Rozwijanie i wspieranie aktywności komercjalizacyjnej uczniów szkół ponadpodstawowych”.

W konkursie ogłoszonym przez Politechnikę Białostocką przedsiębiorstwa zgłosiły w sumie 21 zadań praktycznych. Projekt realizowany jest w ramach działania „BIZNAK – Rozwijanie i wspieranie aktywności komercjalizacyjnej uczniów szkół ponadpodstawowych” w ramach Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Cieszymy się, że mieliśmy swój wkład w inicjatywę, która daje młodym ludziom możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy, rozwijania umiejętności technicznych i kreatywnych, a także uczy pracy zespołowej i zarządzania projektami.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

 

Mzawistowska  16403 202407031121003067046 1 724x1024

Podziękowanie dla Nibe-Biawar Sp. z o.o.