Zasada działania podgrzewacza wody z pompą ciepła

Podgrzewacze wody z pompą ciepła to urządzenia energooszczędne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska, służące do produkcji ciepłej wody użytkowej. Inwestycja w ich montaż pozwala nawet trzykrotnie zmniejszyć ponoszone koszty finansowe, w porównaniu do kosztów, związanych z innymi metodami ogrzewania wody, takimi jak stosowanie gazu ziemnego, gazu LPG, oleju czy grzałek elektrycznych.

Jak działa podgrzewacz wody z pompą ciepła?

Podgrzewacze wody z pompą ciepła wykorzystują do pracy powietrze zewnętrzne z otoczenia lub z sąsiednich pomieszczeń, opierając się na cyklu termodynamicznym.

Czynnik chłodniczy w postaci ciekłej przechodzi przez parownik i odbiera ciepło z otoczenia. W efekcie tego procesu następuje jego odparowanie. Sprężarka z kolei podnosi ciśnienie czynnika, co skutkuje wzrostem jego temperatury. W takim stanie dociera on do skraplacza, gdzie oddaje ciepło wodzie zgromadzonej w zbiorniku. Czynnik schładzając się przechodzi ponownie w stan ciekły. Na końcu całego procesu za pośrednictwem zaworu rozprężnego traci ciśnienie, wracając do swoich początkowych parametrów.

Jakie są zalety podgrzewaczy wody z pompą ciepła?

Podgrzewcze wody z pompą ciepła to urządzenia niezwykle sprawne. Pobór energii elektrycznej, wykorzystywany przez nie do podgrzania ciepłej wody, stanowi około 28% mocy, która zostałaby pobrana przez elektryczny podgrzewacz wody.

Kolejną zaletą omawianych urządzeń jest ich wielofunkcyjność. Dzięki wbudowanym wentylatorom mogą służyć do wymiany powietrza wewnątrz budynku.

Proponowane przez nas pompy ciepła są bardzo wydajne: produkują około 365 litrów ciepłej wody o temperaturze 52,5oC w ciągu 11,5 godz. Jeśli dodać do tego łatwą obsługę, prostą instalację oraz atrakcyjną cenę, łatwo zrozumieć, skąd bierze się popularność podgrzewaczy wody z pompą ciepła.

Warto zainwestować w urządzenia, oferowane przez naszą firmę, aby móc cieszyć się ciepłą wodą bez ponoszenia dużych nakładów finansowych.

Wróć do bloga