Gdzie warto zastosować ogrzewacze przepływowe wody?

Ogrzewacze przepływowe wody stanowią jeden z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych sposobów na uzyskanie ciepłej wody niemal natychmiast. Urządzenia te pobierają energię elektryczną wyłącznie w momencie przepływu wody, co przyczynia się do znacznie niższych rachunków. Dobór np. przepływowego ogrzewacza wody prysznicowego o właściwej mocy zależy przede wszystkim od miejsca, w którym zamierzamy go zamontować.

Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu na temat m.in. elektrycznych podgrzewaczy wody do prysznica oraz innych zastosowań. Z nami dowiesz się, jaka moc będzie właściwa w konkretnym miejscu.

Przepływowy ogrzewacz wody prysznicowy

Omawiane urządzenia najczęściej stosuje się w kuchniach oraz łazienkach.

I tak w łazience, w przypadku prysznica ze standardową wlewką wystarczy prysznicowy przepływowy podgrzewacz wody o mocy 12-15 kW.
Jeśli natomiast dysponujemy coraz popularniejszą deszczownicą, wówczas powinniśmy zainwestować w przepływowy podgrzewacz wody prysznicowy o dużej mocy i dużej wydajności; od 24 kW do 27 kW.

Posiadacze tradycyjnych wanien z baterią prysznicową również nie muszą się martwić; na rynku znajdziemy dostosowane do nich modele przepływowego ogrzewacza wody do prysznica o mocy 18 kW.

Elektryczne podgrzewacze wody do prysznica

Szeroka gama dostępnych w sprzedaży przepływowych elektrycznych podgrzewaczy wody umożliwia wybór urządzenia, które będzie ściśle dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Przepływowy podgrzewacz wody elektryczny do prysznica jest z pewnością doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych gospodarstw domowych oraz domków letniskowych. Dzięki swojej kompaktowej budowie i możliwości podłączenia do jednej linii zasilającej efektywnie dostarczy ciepłą wodę do umywalek lub pryszniców. Jest nie tylko energooszczędny, ale również łatwy w montażu i obsłudze. Podgrzewacz elektryczny do prysznica sprawi, że nawet w miejscach o niższym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę, można cieszyć się niezawodnym dostępem do komfortowej kąpieli.

Jeśli natomiast mamy do czynienia z większym budynkiem, gdzie istnieje potrzeba obsłużenia wielu punktów poboru wody jednocześnie, warto zwrócić uwagę na podgrzewacz wody przepływowy m.in. do prysznica trójfazowy o dużej mocy. Te zaawansowane urządzenia ciśnieniowe doskonale radzą sobie z dystrybucją ciepłej wody do kilku punktów jednocześnie. Wszystko to sprawia, że prysznicowy ogrzewacz wody tego typu jest idealnym wyborem dla domów jednorodzinnych czy pomieszczeń przemysłowych.

Oprócz swojej funkcjonalności współczesne elektryczne przepływowe podgrzewacze wody prysznicowe cechują się nowoczesnym wzornictwem. W efekcie tego urządzenie nie tylko spełnia swoje zasadnicze zadanie, ale również podnosi walory estetyczne pomieszczenia, w którym jest zamontowany. Przemyślane pod względem wizualnym obudowy podgrzewacza przepływowego prysznicowego oraz kompaktowe rozmiary pozwalają na dyskretną integrację urządzenia w różnych wnętrzach, co jest szczególnie istotne dla wielu klientów, coraz bardziej wymagających w zakresie aranżacji wnętrz. Dzięki nowatorskiemu wzornictwu elektryczny podgrzewacz wody pod prysznic staje się nie tylko stricte funkcjonalnym elementem, ale dodaje również designerskiego akcentu na danej posesji.

Umywalki i zlewozmywaki

Kolejnym miejscem, w którym warto zamontować przepływowe ogrzewacze wody to umywalki oraz zlewozmywaki.

W przypadku podgrzewacza to jednej umywalki lub jednego zlewozmywaka, wybierzmy urządzenie o mocy 230V, wyposażone w baterię i wieszane bezpośrednio nad umywalką lub zlewozmywakiem.

Innym rodzajem będą podgrzewacze o mniejszych rozmiarach, przeznaczone głównie do kuchni, dzięki czemu możemy chować je w szafce pod zlewozmywakiem. Mały rozmiar nie oznacza jednak małej mocy; ich moc na poziomie 6kW pozwala uzyskać strumień wody, w zupełności umożliwiający pozmywanie niedużej ilości naczyń.

Do wyboru mamy także przepływowe podgrzewacze wody elektroniczne lub tradycyjne. Specjaliści zgodnie polecają te z elektronicznym sterowaniem. Umożliwia ono bowiem znaczą oszczędność energii, a także poprawia komfort użytkowania.

Bez względu na zapotrzebowanie na ciepłą wodę w naszym gospodarstwie domowym, warto zaopatrzyć się w przepływowy podgrzewacz wody. Są to bowiem urządzenia nie tylko niezwykle funkcjonalne, lecz także estetyczne.

Wróć do bloga