Gdzie warto zastosować ogrzewacze przepływowe wody?

Ogrzewacze przepływowe wody stanowią jeden z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych sposób na uzyskanie ciepłej wody niemal natychmiast. Urządzenia te pobierają energię elektryczną wyłącznie w momencie przepływu wody, co przyczynia się do znacznie niższych rachunków. Dobór ogrzewacza o właściwej mocy zależy przede wszystkim od miejsca, w którym zamierzamy go zamontować. Z nami dowiesz się, jaka moc będzie właściwa w konkretnym miejscu.

Prysznic prysznicowi nierówny

Omawiane urządzenia najczęściej stosuje się w kuchniach oraz łazienkach.

I tak w łazience, w przypadku prysznica ze standardową wlewką wystarczy przepływowy ogrzewacz wody o mocy 12-15 kW.

Jeśli natomiast dysponujemy coraz popularniejszą deszczownicą, wówczas powinniśmy zainwestować w podgrzewacz o dużej mocy i dużej wydajności; od 24kW do 27kW.

Posiadacze tradycyjnych wanien również nie muszą się martwić; na rynku znajdziemy dostosowane do nich ogrzewacze o mocy 18kW.

Umywalki i zlewozmywaki

Kolejnym miejscem, w którym warto zamontować przepływowe ogrzewacze wody to umywalki oraz zlewozmywaki.

W przypadku podgrzewacza to jednej umywalki lub jednego zlewozmywaka, wybierzmy urządzenie o mocy 230V, wyposażone w baterię i wieszane bezpośrednio nad umywalką lub zlewozmywakiem.

Innym rodzajem będą podgrzewacze o mniejszych rozmiarach, przeznaczone głównie do kuchni, dzięki czemu możemy chować je w szafce pod zlewozmywakiem. Mały rozmiar nie oznacza jednak małej mocy; ich moc na poziomie 6kW pozwala uzyskać strumień wody, w zupełności umożliwiający pozmywanie niedużej ilości naczyń.

Do wyboru mamy także przepływowe podgrzewacze wody elektroniczne lub tradycyjne. Specjaliści zgodnie polecają te z elektronicznym sterowaniem. Umożliwia ono bowiem znaczą oszczędność energii, a także poprawia komfort użytkowania.

Bez względu na zapotrzebowanie na ciepłą wodę w naszym gospodarstwie domowym, warto zaopatrzyć się w przepływowy podgrzewacz wody. Są to bowiem urządzenia nie tylko niezwykle funkcjonalne, lecz także estetyczne.

Wróć do bloga