Kotły peletowe Pellux

NASZE KOTŁY

Kotły Pellux w najwyższym standardzie

Kotły pelletowe dostępne w naszej ofercie są ekologicznymi urządzeniami najwyższej klasy. Oferujemy modele kotła na pellet marki Pellux, które sprawdzą się zarówno w budynkach jedno- i wielorodzinnych, jak i w zakładach przemysłowych, usługowych oraz wszelkich obiektach użyteczności publicznej. Każdy kocioł Pellux wyróżnia się najwyższym standardem wykonania, wytrzymałością, ale również nowoczesnym i stylowym designem. Zastosowana w polskich kotłach C.O na pellet Pellux technologia oraz najlepszej jakości materiały pozwalają na efektywną pracę niezależnie od sezonu. Szczególnie polecamy kotły klasy 5 z certyfikatem Ecodesign, które cechują się najwyższą jakością i sprawnością. Niezawodny kocioł grzewczy na pellet zgodny z Ecodesign wykazuje odpowiednie wartości dotyczące sezonowej efektywności energetycznej emisji spalin. Rekomendowany kocioł spełnia wymagania ekoprojektu, pozwalając na znaczne oszczędności paliwa.

Działanie nowoczesnych kotłów na pellet

Nowoczesne kotły grzewcze na pellet to urządzenia niemal bezobsługowe. Zastosowana w nich technologia pozwala na dokładne ustawienie pieca na pellet z podajnikiem do różnych potrzeb – urządzenie będzie się samo wygaszać oraz uruchamiać. Użytkownik będzie musiał jedynie co jakiś czas uzupełniać zasobnik na pellet oraz opróżnić popiół z szuflady. Dawkowanie paliwa również odbywa się automatycznie, co zapewnia wysoki komfort.

PELLUX SLIM – kotły C.O. na pellet o podwyższonym standardzie

Seria PELLUX SLIM stanowi prawdziwą innowację na rynku urządzeń grzewczych. To idealna propozycja dla osób poszukujących pieca o podwyższonym standardzie. Rekomendowany kocioł na pellet dostępny jest w trzech różnych mocach: 12, 18 oraz 24 kW, by móc swobodnie dostosować go do indywidualnych potrzeb. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, by użytkownik nie musiał więcej myśleć o codziennym dodawaniu paliwa i śledzeniu jego pracy. Cały proces został skomputeryzowany i maksymalnie uproszczony.

Jednym z zasadniczych atutów pieca C.O. na pellet 12, 18 i 24 kW jest zintegrowany zasobnik. Inteligentny system pozwala na automatyczne dostarczanie pelletu. Dodatkowo modele zostały wyposażone w samoczyszczący się palnik, co znacząco zwiększa wydajność i komfort użytkowania. Dzięki tym rozwiązaniom uzyskano urządzenie o kompaktowych rozmiarach, które skutecznie zapewnia niezbędne ciepło zarówno do centralnego ogrzewania, jak i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Kocioł z certyfikatem Ecodesign to doskonała opcja dla wszystkich, którzy pragną łączyć oszczędność, wygodę i ekologiczność.

Sterowanie kotła na pellet

Kotły pelletowe firmy Pellux mogą być sterowane za pomocą modułu internetowego, poprzez komputer, telefon lub tablet. Automatyczny kocioł C.O. na pellet wyposażony jest także w specjalny system umożliwiający precyzyjną kontrolę procesu spalania. Wszystko to zapewnia maksymalny komfort użytkowania oraz wysoką efektywność pracy.

Wybierając nowoczesny, automatyczny piec na pellet drzewny z podajnikiem, robisz przysługę środowisku naturalnemu. Piece na pellet zgodne z Ecodesign przyczyniają się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji – tym samym możesz oddychać zdrowszym powietrzem. Paliwo odnawialne, jakim jest pellet, po spaleniu pozostawia po sobie popiół, który z powodzeniem jest wykorzystywany jako nawóz. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

Slim Wyswietlacz Min 585x1024

PELLUX SLIM – kotły o podwyższonym standardzie

MOC NOMINALNA: 12kW
Idealne rozwiązanie do budynków o powierzchni użytkowej do 220m2. Nowoczesny design, kompaktowy kształt ułatwiający wstawienie nawet do małych kotłowni.
MOC NOMINALNA: 18kW
Idealne rozwiązanie do budynków o powierzchni użytkowej do 370m2. Nowoczesny design, kompaktowy kształt ułatwiający wstawienie nawet do małych kotłowni.
MOC NOMINALNA: 24kW
Idealne rozwiązanie do budynków o powierzchni użytkowej do 500m2. Nowoczesny design, kompaktowy kształt ułatwiający wstawienie nawet do małych kotłowni.
Szczegóły

P100 Bez Tla NOWA NAKLEJKA 931x1024

PELLUX 100 20/30

MOC NOMINALNA: 19kW
Idealna do budynków o powierzchni użytkowej do 400m2
MOC NOMINALNA: 29kW
Idealna do budynków o powierzchni użytkowej do 600m2

Bardzo wydajny kocioł na pellet drzewny.
Szczegóły

Zasobnik 300 683x1024

ZASOBNIKI

Zasobniki 200, 300 i 500 litrów

Podajniki pelletu 100, 120, 150 i 250cm

Szczegóły

AKCESORIA

Inwestując we własny dom, z pewnością oczekujecie Państwo po nim wygody codziennego życia i minimum pracy związanej z jego utrzymaniem. Pomimo że pewne prace trzeba w nim wykonywać, nowoczesne technologie pozwalają na ich znacznie usprawnienie, a nawet ograniczenie do niezbędnego minimum. Umożliwiają to między innymi systemy inteligentnego domu. Centralne ogrzewanie jest jedną z tych domowych instalacji, która pracuje nieustannie przez wiele miesięcy w roku. Stawiając na nowoczesne kotły na pellet Ecodesign, możecie Państwo wyposażyć Wasze urządzenia w dodatkowe akcesoria. Poniżej prezentujemy ofertę takiego wyposażenia, o które wzbogacamy nasze kotły. Polecamy bezprzewodowe termostaty pokojowe komunikujące się za pomocą fal radiowych z modułem sterującym. Urządzenia można montować w różnych pomieszczeniach domu, sprawując kontrolę nad utrzymaniem w nich stałej zadanej temperatury powietrza. Pozwala to na stworzenie odpowiednich warunków w salonie, sypialni czy pokoju dziecka, a także obniżanie jej na czas nieobecności domowników, co przyczyni się do kolejnych oszczędności.

17.k

eSTER_x40 – bezprzewodowy radiowy termostat pokojowy

Bezprzewodowy dwukierunkowy termostat pokojowy, współpracujący z zewnętrznym modułem transmisji radiowej ISM_xSMART utrzymuje zadaną temperaturę pokojową oraz transmituje informacje z regulatora głównego, informuje o poziomie paliwa w zasobniku, stanach alarmowych kotła, potrzebie czyszczenia kotła czy wartości temperatury zewnętrznej. Zapewnia całkowitą konfigurowalność menu regulatora z poziomu dowolnego pomieszczenia. Jeden sterownik kotła Pellux może obsłuzyć max. 3 termostaty/panele pokojowe. Ceny zakupu drugiego i trzeciego termostatu/panelu pokojowego do jednego kotła są niższe (brak konieczności stosowania kolejnych modułów ISM).

19.k E1690350386700 1024x676

eSTER_x80 – bezprzewodowy radiowy panel pokojowy z funkcją termostatu

Panel pokojowy eSTER_x80 przeznaczony jest do sterowania regulatorami firmy PELLUX. Panel montowany jest w wybranym pomieszczeniu np. salonie i ma za zadanie utrzymać zadaną temperaturę w pomieszczeniu przesyłając sygnał radiowy do zewnętrznego modułu ISM_xSMART podłączonego do regulatora głównego. Zastosowanie szyfrowanej i dwukierunkowej transmisji radiowej pozwala na swobodną wymianę danych pomiędzy termostatem i regulatorem a tym samym na podgląd i edycję parametrów pracy regulatora. Panel utrzymuje temperaturę komfortową lub ekonomiczną z możliwością ustawienia indywidualnych harmonogramów dla temperatury zadanej, osobno na każdy dzień tygodnia. Jeden sterownik kotła Pellux może obsłużyć max. 3 termostaty/panele pokojowe.
Ceny zakupu drugiego i trzeciego termostatu/panelu pokojowego do jednego kotła są niższe (brak konieczności stosowania kolejnych modułów ISM).

14.k E1690350488999 

ecoSTER Touch – przewodowy dotykowy regulator pokojowy

– panel zdalnego sterowania z termostatem pokojowym,
– prosty i efektywny sposób sterowania temperaturą – ustawienie harmonogramu temperatury dziennych i nocnych,
– regulacja i podgląd wszystkich funkcji kotła,
– zdalny podgląd ekranu panelu sterującego kotła lub innych paneli pokojowych,
– wybór różnych trybów pracy,
– przekazywanie informacji o alarmach,
– przekazywanie informacji o poziomie paliwa w zasobniku,
– funkcja aktualizacji oprogramowania panelu oraz modułu regulatora  poprzez kartę microSD.

15.k

ecoNET 300 – moduł internetowy wi-fi

Moduł internetowy w kotłach PELLUX umożliwia zdalny dostęp do bieżących informacji o systemie grzewczym oraz zmianę jego parametrów za pomocą każdego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową (smartfon, tablet, PC).

Możemy zwiększyć bądź zmniejszyć temperaturę centralnego ogrzewania, sterować temperaturą ciepłej wody użytkowej i modyfikować harmonogram czasu pracy kotła.

 

 

SIEĆ DYSTRYBUTORÓW PELLUX

 

SIEĆ SERWISOWA PELLUX

FORMULARZ ZGŁOSZENIA SERWISOWEGO

PIERWSZE URUCHOMIENIE

WARUNKI GWARANCJI

 

 

MATERIAŁY DO POBRANIA

 

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu!

tło trójkąt

Kotły pelletowe pellux

Najwyższa jakość

Zobacz pellux.pl

tło trójkąt mały
ikona słuchawki biała ikona słuchawki

Skontaktuj się z Autoryzowanym dystrybutorem

> Dystrybutorzy
punkt na mapie ikona biała ikona punkt na mapie

Sprawdź nasze aktualne nowości i promocje

> Aktualności
ikona informacje biała ikona informacje

Sprawdź gdzie znajdziesz autoryzowanego serwisanta

> Znajdź serwisanta
ikona koperta biała ikona koperta

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami

> Kontakt