Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Masz pytanie?

Jeśli masz pytania czy wątpliwości,
prosimy pisać lub dzwonić

 

E-mail
ogrzewacze@biawar.com.pl

Infolinia
0 801 003 066

PODRZEWACZE wody BIAWAR najwyższa jakość i precyzja

Niezmiennie od wielu lat szeroka gama elektrycznych podgrzewaczy marki Biawar zapewnia komfort korzystania z ciepłej wody milionom ludzi w Polsce i poza jej granicami. Codzienność pokazuje nam, jak ważne są aspekty ekonomiczne i ekologiczne, a co za tym idzie jakość i funkcjonalność urządzeń, które przygotowują ciepłą wodę.

Elektryczne PODgrzewacze wody

Podstawą do zapewnienia komfortu ciepłej wody użytkowej jest właściwy dobór urządzenia w zależności od zapotrzebowania oraz częstotliwości korzystania z punktów poboru. Poniższe wykresy, stanowiące orientacyjną pomoc w doborze odpowiednich podgrzewaczy, obrazują przydatność odpowiednich grup urządzeń do indywidualnych potrzeb klienta. Oczywiście w konkretnych przypadkach należy brać pod uwagę takie czynniki jak: dostępność prądu trójfazowego, odległość między punktami poboru wody, ciśnienie wody w sieci wodociągowej itp.

Zapotrzebowanie

 

Zapotrzebowanie na ciepłą wodę dla jednego punktu poboru wody np.: do zmywania w pomieszczeniu socjalnym 
w zakładzie pracy, w domku letniskowym, w kabinie prysznicowej itd.

Zapotrzebowanie

 

Zapotrzebowanie ciepłej wody dla kilku punktów poboru np. w domu jednorodzinnym, w zakładzie pracy, domku letniskowym (umywalka + kabina prysznicowa) itd.

  

 

 

 

  

 

 

 

Elektryczne PODgrzewacze zbiornikowe, ciśnieniowe

zapewniają stały dopływ dużej ilości wody do każdego punktu poboru w zakresie temperatur od 35 do 80ºC. Możliwość korzystania z taryfy nocnej w połączeniu z efektywną izolacją termiczną 


z bezfreonowej pianki poliuretanowej pozwala na oszczędne gospodarowanie energią elektryczną. W zależności od zapotrzebowania możemy wybrać urządzenia pracujące w pionie oraz w poziomie. Okres eksploatacji podgrzewaczy uzależniony jest od agresywności (jakości) wody oraz od rodzaju zabezpieczenia antykorozyjnego. Biawar oferuje Klientom zbiorniki stalowe, emaliowane (nie dotyczy bezciśnieniowych, zbiornikowych podgrzewaczy 5-10 litrów) z dodatkowym zabezpieczeniem jakim jest wymienialna anoda magnezowa. Bezpieczeństwo przede wszystkim wszystkie podgrzewacze wyposażone są standardowo w wyłącznik termiczny oraz w zawór bezpieczeństwa, w urządzeniach bezciśnieniowych (zbiornikowych i przepływowych) funkcję zaworu bezpieczeństwa pełni bateria bezciśnieniowa trójdrożna (z otwartym wylotem).

PODgrzewacze zbiornikowe bezciśnieniowe

montowane nad lub pod umywalką to optymalne rozwiązanie dla systemów jednopunktowych (systemy decentralne zaopatrywania w ciepłą wodę użytkową). Montaż bezpośrednio w punkcie poboru wody ogranicza straty ciepła związane z przesyłem ciepłej wody, a izolacja z polistyrenu zabezpiecza zmagazynowaną wodę przed szybkim wychłodzeniem. W urządzeniach tych zastosowano zbiorniki z tworzywa sztucznego zapobiegając tym samym korozji.

Przepływowe podgrzewacze wody

są urządzeniami energooszczędnymi z uwagi na pobór prądu tylko podczas poboru wody. W układach indywidualnego (jednopunktowego) zaopatrywania w ciepłą wodę, dobrze dobrany Podgrzewacz przepływowy zapewni wysoki komfort korzystania z c.w.u. Podgrzewacze tego typu charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz prostą i niezawodną konstrukcją. Odrębną grupę podgrzewaczy przepływowych stanowią podgrzewacze trójfazowe (dużych mocy). Pracują one jako urządzenia ciśnieniowe i dostarczają ciepłą wodę do kilku punktów jej poboru. Dostępne są modele sterowane hydraulicznie oraz bardziej zaawansowane technologicznie modele ze sterowaniem elektronicznym. Dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu urządzenia, grzałki mogą pracować impulsowo, co gwarantuje stabilizację temperatury wody z dokładnością do 1°C, co zaś wpływa na mniejsze zużycie energii.

W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszą się wymienniki i podgrzewacze z wężownicami do współpracy z kotłami c.o. Biawar proponuje szeroką gamę urządzeń - od wymienników poziomych i pionowych z wężownicami poprzez urządzenia dwupłaszczowe do wymienników z dwiema wężownicami np. do układów solarnych. Podstawowymi wyrobami współpracującymi z kotłami na paliwa stałe są tradycyjne, ocieplone pianką, montowane w poziomie wymienniki z wężownicą U. Wydajniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie wymiennika poziomego z podwójną wężownicą lub wymiennika dwupłaszczowego. Urządzenia z wężownicami spiralnymi stosowane są przy współpracy ze wszystkimi rodzajami kotłów, często stosowane są w układach niskotemperaturowych. Niektóre rozwiązania techniczne zaproponowane przez Biawar pozwalają na podłączenie wymiennika do kotła na paliwo stałe, nie posiadającego odpowiedniego sterownika. W tym układzie wymiennik sam może sterować pracą pompy ładującej wężownicę lub pracą zaworu trójdrogowego. Stałe unowocześnianie wyrobów i podnoszenie ich jakości oraz wprowadzanie do oferty nowych produktów, to jedne z podstawowych priorytetów firmy Biawar.

 
Jestemy na Google+
Google+

Yeezy boost 350 V2 Yeezy boost 350 V2 for sale Yeezy 350 V2 for sale Yeezy 350 V2