Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Masz pytanie?

Jeśli masz pytania czy wątpliwości,
prosimy pisać lub dzwonić

 

E-mail
ogrzewacze@biawar.com.pl

Infolinia
0 801 003 066

PODgrzewacze elektryczne przepływowe

Przy doborze przepływowych podgrzewaczy wody kierować się należy ich wydajnością oraz mocą elementów grzejnych. Dla podgrzewaczy jednopunktowych wybór jest prosty z uwagi na standardowe wyposażenie konkretnego urządzenia np. Oskarw wersji umywalkowej (bateria z wylewką) zastosować można do umywalki i zlewozmywaka (tu ze względu na max moc 5,5 kW). Podgrzewacz Instant 3 Vortex, ze względu na małą moc (3 kW), stosuje się wyłącznie do montażu nad umywalką.

Przy doborze przepływowych, ciśnieniowych podgrzewaczy dużych mocy, które mogą zaopatrywać kilka punktów poboru wody (przykładowe zestawienia punktów czerpalnych):

  • 12 kW ? umywalka + zlewozmywak / prysznic + umywalka (praca jednego punktu)
  • 18 kW -  umywalka + zlewozmywak / prysznic + zlewozmywak / prysznic
  • 21 kW -  umywalka + zlewozmywak / prysznic + zlewozmywak + umywalka (praca dwóch punktów )
  • 24 kW - umywalka + zlewozmywak + prysznic / wanna

Dla optymalnego wykorzystania podgrzewaczy przepływowych należy stosować odpowiednią armaturę, np. drobno-strumieniową rączkę prysznica. W konkretnych przypadkach należy brać pod uwagę takie czynniki jak: dostępność prądu trójfazowego, odległość między punktami poboru wody, ciśnienie wody w sieci wodociągowej itp.

Poniższe wykresy mogą pomóc w orientacyjnym doborze urządzeń:

Image

Zapotrzebowanie na ciepłą wodę dla jednego punktu poboru wody np.: do zmywania w pomieszczeniu socjalnym w zakładzie pracy, w domku letniskowym, w kabinie prysznicowej itd.

Image

Zapotrzebowanie ciepłej wody dla kilku punktów poboru np. w domu jednorodzinnym, w zakładzie pracy, domku letniskowym (umywalka + kabina prysznicowa) itd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jestemy na Google+
Google+

Yeezy boost 350 V2 Yeezy boost 350 V2 for sale Yeezy 350 V2 for sale Yeezy 350 V2