Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Masz pytanie?

Jeśli masz pytania czy wątpliwości,
prosimy pisać lub dzwonić

 

E-mail
marketing@biawar.com.pl

Infolinia
0 801 003 066

Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT we współpracy z kotłem olejowym

Pompa ciepła NIBE SPLIT o modulowanej mocy grzewczej w zakresie od 3,5 do 12 kW, została zainstalowana w budynku mieszkalnym o powierzchni użytkowej 160 m2, który ogrzewany był dotychczas za pomocą kotła olejowego. Pompa ciepła NIBE SPLIT zasila grzejnikowy system grzewczy oraz przygotowuje ciepłą wodę w zintegrowanym zasobniku o pojemności 270 litrów.

Na wybór pompy ciepła NIBE SPLIT niewątpliwie miały wpływ wysoka temperatura zasilania systemu grzewczego, osiągana dzięki pracy samej sprężarki (tj. 58oC), co czyni urządzenie idealnym rozwiązaniem przy termomodernizacji budynku oraz inwerterowo sterowana sprężarka, dzięki której pompa ciepła automatycznie dopasowuje się do zmiennego zapotrzebowania na ciepło w ciągu roku, bez skoków poboru energii, co powoduje jeszcze niższe rachunki za ogrzwanie i ciepłą wodę. Inwestor postanowił dodatkowo włączyć do instalacji kominek z płaszczem wodnym, co wymagało zastosowania zbiornika buforowego o pojemności 220 litrów, wyposażonego w dwie wężownice. Po napaleniu w kominku przejmuje on funkcję grzania domu i pompa ciepła pracuje tylko na potrzeby c.w.u. Po wygaśnięciu kominka pompa ciepła wykrywa zapotrzebowanie na ciepło i rozpoczyna grzanie budynku. W przyszłości inwestor planuje ogrzewanie poddasza, w związku z czym istniejący kocioł olejowy pozostał jako szczytowe źródło ciepła, wspomagające pracę pompy ciepła.

Miejsce: Zgierz (wój. łódzkie)

Pompa ciepła: NIBE SPLIT

Moc grzewcza: 3,5-12 kW

Dolne źródło: powietrze zewnętrzne

Wykonawca: F.H.U. GREM

 

Jestemy na Google+
Google+

Yeezy boost 350 V2 Yeezy boost 350 V2 for sale Yeezy 350 V2 for sale Yeezy 350 V2